Najnovšie články

Vzhľadom na dramatickú situáciu s rúškami na Slovensku, sme sa rozhodli našou malou snahou prispieť k zvýšenej istote a ochrane slovenských rodín tým, že ako firma venujúca sa predajo...

21-03-2020

Dovoľujeme si Vám predstaviť najhorúcejšiu novinku z rady produktov IzoRoof pod označením MB biely.

...
09-03-2020

Katalóg produktov radu  IzoRoof určených na vzduchotesné prevedenie parozábrany podľa DIN 4108-7 a vetrotesné prevedenie strešných a fasádnych fólií.

...
06-02-2020

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

Spracovanie niektorých našich produktov v zimnom období.

Napísal: Jozef Vereš Publikované v: Izotes Vytvorené: 2017-11-09 Zobrazené: 2417 Komentár: 0

Pomaly sa nám začínajú znižovať denné teploty a tým sťažovať podmienky na lepiace a tesniace práce v exteriéri, ale aj v interiéri pokiaľ je stavba ešte nevykurovaná. Keďže sa zníženou vonkajšou teplotou výrazne predlžuje doba vytvrdzovania produktov na báze vody, radi Vám povieme niečo o rozdieloch v aplikácii a predĺžených dobách spracovania.

IzoSealing D2100 – lepenie parozábrany o stenu


Produkt na báze vysoko koncentrovanej akrylátovej disperzie dosahuje svoje najlepšie lepiace parametre v okamihu, keď sa po nanesení húsenky zbaví prebytočnej vody. V letných mesiacoch sa húsenka nechá na stene odvetrať po dobu 6 hodín až 24 hodín ( v závislosti na okolitej teplote vzduchu ). V zimných mesiacoch treba kartuše s tmelom pokiaľ je to možné pred aplikáciou priniesť z vykurovanej miestnosti, to znamená ohriate na cca 20°C. Nanášanie húsenky tmelu ( hrúbka cca 8mm ) má byť prvou vecou, ktorá sa urobí ešte pred samotným rozbalením parozábrany. Vytvrdzovanie tmelu v zimných mesiacoch môže totiž trvať v rozmedzí 48 – 72 hodín v závislosti na okolitej teplote a tiež okolitej vlhkosti vzduchu. Rozpoznanie vytvrdnutia tmelu je najlepšie viditeľné pri zmene farby hmoty – pri nanášaní má bledomodrú farbu, vytvrdzovaním sa mení na tmavý odtieň modrej. Pokiaľ je tmel prinesený na stavbu z teplej miestnosti, je možná aj jeho aplikácia do začiatočných mínusových teplôt ( do max. -5°C ).

Po vytvrdnutí sa Vám tmel odvďačí veľmi vysokou lepivosťou, keď sa doň vloží parozábrana a poriadne pritlačí valčekom, alebo starostlivo prstami je takmer nemožné fóliu bez poškodenia od steny odlepiť. Stále je to najlepší spôsob utesnenia parozábrany o pevné podklady minerálnych stien ( betón, omietka ), drevených podkladov a pod. Dosahuje nielen vysoké a trvalé lepivé vlastnosti, ale navyše má spoj aj veľmi dobré kohézne vlastnosti ( netrhá sa sám v sebe ).

http://www.izotes.sk/izosealing_d2100

 

 

Winfix biely 600 ml – lepenie okenných tesniacich pások Winflex


Produkt je tiež na vodnej báze, spracovanie v zimných mesiacoch pri teplotách vyšších ako +5°C. V zimných mesiacoch treba aj pri tomto produkte počítať s predĺženou dobou schnutia. Všeobecne doporučujeme pred zimou, alebo počas nej lepiť len vnútorné okenné pásky Winflex vnútorný. Ale nie kvôli použitému lepidlu Winfix, ale kvôli tomu, že väčšinou sa stavba počas zimných mesiacov z vonkajšej strany ďalej nedokončuje ( zateplenie fasády ) a páska tak ostáva zalepená na vonkajšej strany pripojovacej škáry niekoľko mesiacov vystavená vplyvom zvýšenej vlhkosti, zmenou teplôt, UV žiarenia a podobne. Okenné tesniace pásky nie sú totiž vzhľadom na svoju konečnú funkčnosť v zabudovanej škáre primárne určené na vystavenie uvedeným vplyvom, práve naopak, sú zabudované do stavebnej konštrukcie. Vystavené pôsobeniu vonkajších vplyvov môžu byť na dobu max. 2-3 mesiace. Doporučujeme preto vonkajšiu škáru nechať vypenenú v priebehu zimných mesiacov a jej utesňovanie odložiť do doby pred konečnou úpravou fasády zateplením. PU Pena, ktorá je takto vystavená vplyvu UV žiarenia a nepriazni počasia síce sčervenie, ale po dobu niekoľkých mesiacov len do hĺbky max. 1-2mm, preto, ak ju potom pred chystaným utesnením okennými páskami orežiete, znovu bude žltá.

http://www.izotes.sk/WINFIX_biely_600ml

 

 

Penetrák IzoPEN H – najvyšší možný koncentrát na riedenie až do pomeru 1 : 20 s vodou.

 

Tento náš veľmi obľúbený produkt nachádza veľmi široké použitie, vzhľadom na veľmi širokú možnosť riedenia. Od riedenia 1:20 na prvé nátery veľmi nasiakavých stavebných materiálov ( pórobetónové tvárnice, staré omietky, nezhutnený betón a pod. ) , cez riedenie 1:15 na prvý náter pred konečnou povrchovou úpravou fasád, alebo pred penetráciou podláh a stien kúpeľní pred aplikáciou tekutých lepeniek až po riedenie 1:6 – 1:10 na prvý náter pred lepením akýchkoľvek tesniacich pások na stavebné minerálne podklady. Druhý náter sa aplikuje vždy koncentrovanejší, aby vytvoril spojovaciu vrstvu pred následnou finálnou vrstvou- pri penetrovaní pórobetónu je druhý náter riedený pomerom 1:10, ale pri lepení pások je to už len 1:3 – 1:4. Rovnako sa dá IzoPEN H použiť ako prídavok do vápenných náterov na výrazné zvýšenie oteruvzdornosti zaschnutého náteru ( dávkovanie môže byť cca 50ml koncentrátu na 3 – 5 kg náteru. Použitie Penetráku IzoPEN H je možné v zimných mesiacoch len pri teplote vyššej ako 5°C. Schnutie je pri nízkych teplotách samozrejme predĺžené. Prvý náter nemusíte pritom nechať úplne vyschnúť pred aplikáciou druhého, je len treba nechať ho poriadne vsiaknuť do podkladu a až potom aplikovať druhý, koncentrovanejší. Druhý je už potrebné pred ďalším technologickým krokom nechať riadne vyschnúť.

http://www.izotes.sk/penetrak_izopen

Tagy:

Zanechať komentár

Captcha