Najnovšie články

Vzhľadom na dramatickú situáciu s rúškami na Slovensku, sme sa rozhodli našou malou snahou prispieť k zvýšenej istote a ochrane slovenských rodín tým, že ako firma venujúca sa predajo...

21-03-2020

Dovoľujeme si Vám predstaviť najhorúcejšiu novinku z rady produktov IzoRoof pod označením MB biely.

...
09-03-2020

Katalóg produktov radu  IzoRoof určených na vzduchotesné prevedenie parozábrany podľa DIN 4108-7 a vetrotesné prevedenie strešných a fasádnych fólií.

...
06-02-2020

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

Protišmykové pásky - krok k bezpečnému domovu či pracovisku

Napísal: adminL Publikované v: Priemyselné pásky Vytvorené: 2014-04-12 Zobrazené: 3459 Komentár: 0

Moderným, jednoduchým a lacným riešením pošmyknutia doma či na pracovisku je použitie protišmykových pások.

Používajú sa všade tam kde sa kladie zvýšený dôraz na bezpečie a kde hrozí riziko pádu. Sú určené na veľmi hladké a šmykľavé povrchy ako aj na vzorové povrchy kde je vhodnejšie použiť priliehavé pásky. Okrem protišmykovej vlastnosti majú niektoré aj vyznačovaciu a zvýrazňovaciu vlastnosť a tým pádom sú na podlahe alebo schodoch neprehiadnutelné, odrážajúce svetlo, prípadne v tme svietiace. Vďaka farebnej rozmanitosti je možné pásky použiť vkusne a esteticky. Na miestach kde je potrebná páska čo najnenápadnejšia je možné použiť transparentné druhy. Ponuka je široká a každý si vie vybrať presne to čo sa mu najviac hodí.

 

V prípade pracovného prostredia vďaka protišmykovým páskam viete vytvoriť bezpečnejšie prostredie pre zamestnancov ako aj pre nekupujúcich zákazníkov. Vaše firemné priestory po montáži pások dávajú každému najavo že si vážite bezpečie ľudí vo vašej firme a keďže to dnes ešte nie je vo veľa firmách štandardom stane sa tak vaša firma výnimočnejšia od ostatných, ktorý na tento aspekt bezpečia nehľadia. Toto isté platí aj u vás doma a možno ešte viac nakoľko bezpečie rodiny si chránime všetci najviac. Výrazne tak zamedzíte pádom hlavne deťom a starším ľudom.

 

Protišmykové pásky sa lepia prevažne na schody s hladkým povrchom prípadne na miesta so zvýšeným klesaním či na tmavé a neprehľadné miesta. V miestach kde sa vytvára klzký povrch ako sú kúpeľne či v miestach pri okolí bazéna je možné použiť transparentné protišmykové pásky aj na rôznych povrchoch, ktoré sa zdajú na prvý pohľad bezpečné.

 

V ponuke sú protišmykové pásky štandardnej dĺžky 18,3m a rôznych šírok 19, 25, 50 alebo 100mm. Najčastejšie predávanou je Protišmyková čierna páska, v prípade inej požadovanej farby sú tu Protišmykové pásky rôznych farieb. Pokiaľ je potrebné mať pásku čo najnenápadnejšiu najvhodnejšia je na to Protišmyková transparentná páska. Na lepšie zvýraznenie schodov sa môže použiť páska kombinovaná žltou a čiernou farbou akou je Protišmyková žlto-čierna páska. Do priestorov kde cez deň svieti svetlo a v noci je tme dobre vynikne Protišmyková biela v tme svietiaca páska alebo Protišmyková žlto-čierna a bielo-červená svietiaca páska. Tieto pásky sa cez deň nabijú so slnečného svetla a večer sú výraznejšie vďaka svojej svietivej schopnosti. Dobrou a cenovou výhodnou alternatívou k svietiacim páskam sú Protišmykové reflexné pásky. Sú to reflexné svetlo odrážajúce protišmykové pásky vo farbách oranžová, žltá a červená. Pri prechode kritických miest im stačí aj slabé svetlo, ktoré odrazia a stanú sa tým neprehliadnutelné a veľmi z bezpečnostného hľadiska účinné.

 

Veríme že protišmyková pásky vám výrazne pomôžu k lepšej bezpečnosti pracovného či domáceho prostredia a uchránia vaše zdravie.

Zanechať komentár

Captcha