Najnovšie články

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Tento týždeň končia horúčavy a kolektív IZOTES-u pre Vás pripravil výrazné zľavy na produkty vzduchotesnosti ( okenné tesniace pásky, utesnenie parozábrany a metalizovanú hliníkovú...

22-08-2018

Pod označením IzoFloor PE už u nás nájdete celkom nový produkt na vodotesné a vzduchotesné
separovanie jednotlivých vrstiev podláh.

...
30-07-2018

Výpočet v PHPP

Aby sa pasívny, resp. nízkoenergetický dom postavil čo možno najefektívnejšie z hľadiska nákladov na optimálne izolácie a eliminácie tepelných mostov, vykonávame výpočet potreby tepla na vykurovanie domov v programe PHPP - Passivhaus Projektierungspakett, ktorý bol vyvinutý v Inštitúte pre pasívne domy v Nemecku. 

 Na základe Vami dodaného projektu a údajov o mieste a osadení budúcej stavby, ako aj špecifikácii plánovaných dôležitých stavebných prvkov, ktoré vo výraznej miere ovplyvňujú výsledný výpočet potreby tepla na vykurovanie (druh okenných rámov a skiel, materiál obvodového muriva a pod. ) Vám vieme zoptimalizovať použité izolácie obvodového plášťa, zateplenie perimetra a základov, navrhnúť elimináciu vplyvu a pôsobenia tepelných mostov tak, aby ste v konečnej fáze zaplatili čo najmenej peňazí za čo najlepšie tepelnotechnické parametre stavby.  

Po analýze výsledkov výpočtu sa pristupuje často k návrhom na menšie zmeny projektu, hlavne vo veľkostiach presklených plôch, ako aj ich optimálnej polohy vzhľadom na svetové strany, rieši sa do detailov správna montáž okenných prvkov do stavebných otvorov ( prípadne mimo nich), navrhuje sa optimálne riadené vetranie a v neposlednom rade sa dáva návrh na riešenie tepelných mostov v najkritickejších detailoch stavby. 

Výsledky výpočtu potreby tepla na vykurovanie v PHPP Vášho budúceho NED, prípadne EPD Vám dajú tieto informácie a odpovede na Vaše otázky :   

-  potreba tepla na vykurovanie v kWh/m2/rok  ( zatriedenie Vášho domu do kategórie podľa spotreby )

-  vykurovací výkon v kWh ( umožní Vám najoptimálnejší návrh spôsobu vykurovania podľa výkonu kotla, resp vykurovacích telies v jednotlivých miestnostiach )

-  optimalizácia hrúbok jednotlivých tepelných izolácií ( aby ste nemuseli zbytočne platiť za centimetre naviac, prípadne nepodcenili niekde hrúbku izolácie )

-  optimalizácia parametrov použitých okien a zasklení ( odpovie Vám na otázku, či Vami plánované okná sú tie najvhodnejšie z hľadiska parametrov )

-  eliminácia vplyvu tepelných mostov ( navrhne spôsob zníženia spotreby tepla voľbou správneho riešenia kritických detailov )

-  riadené vetranie s rekuperáciou tepla ( porovná viac druhov vetracích jednotiek podľa potreby Vášho domu )

-  solárne zisky vs. prehrievanie interiéru domu v letných mesiacoch ( podľa Vami zadaného miesta stavby-klimatických pomerov dáva návrhy na dostatočné tienenie v letných mesiacoch a tým chráni interiér pred prehrievaním ). 

 

 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: