Najnovšie články

Katalóg produktov radu  IzoRoof určených na vzduchotesné prevedenie parozábrany podľa DIN 4108-7 a vetrotesné prevedenie strešných a fasádnych fólií.

...
06-02-2020

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Odhlučnenie tepelného čerpadla

Napísal: adminL Publikované v: Akustický program Vytvorené: 2019-01-16 Zobrazené: 4368 Komentár: 0

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

Naším riešením je výroba kapotáže na tepelné čerpadlo, prípadne iné zariadenie vydávajúce hlučnosť. Všetky zariadenia majú však iné rozmery, možnosti a požiadavky na odhlučnenie, preto každé odhlučnenie riešime individuálne našou výrobou na mieru.

 

Pri výrobe používame odolné materiály, celú kapotáž vyrobíme z pozinkovaného plechu. V prípade osadenia vonku je vrchná čast vyrobená s presahom a sú použité utesnené spoje. Vo vnútri kapotáže je použitý tlmiaci materiál s izolačnými materiálmi.

 

Takto odhlučnené tepelné čerpadlo v zadu nasáva vzduch a cez vrtuľu posiela vzduch aj s hlučnosťou do steny kapotáže kde sa zvuk láme a pohlcuje. Takýmto riešením vieme radikálne pomôcť pri znížení hlučnosť.

 

V dôsledku toho, že tepelné čerpadlo musí mať zabezpečený prívod a odvádzanie vzduchu nie je možné hlučnosť odstrániť úplne, je však týmto opatrením hlučnosť znížená na dostatočne vyhovujúcu úroveň. Pri zariadeniach kde nie sme nútení prihliadať na prietok vzduchu vieme urobiť kompletnú kapotáž s úplným odstránením hlučnosti.

 

Pred výrobou potrebujeme presné rozmery zariadenia spolu s foto dokumentáciou a po spoločnej konzultácií so zákazníkom vieme kapotáž vyrobiť do 14 pracovných dní od objednania.

 

V prípade záujmu nás kontaktuje na tel. čísle: +421 948 544 456

 

Tagy:

Zanechať komentár

Captcha