Najnovšie články

Vzhľadom na dramatickú situáciu s rúškami na Slovensku, sme sa rozhodli našou malou snahou prispieť k zvýšenej istote a ochrane slovenských rodín tým, že ako firma venujúca sa predajo...

21-03-2020

Dovoľujeme si Vám predstaviť najhorúcejšiu novinku z rady produktov IzoRoof pod označením MB biely.

...
09-03-2020

Katalóg produktov radu  IzoRoof určených na vzduchotesné prevedenie parozábrany podľa DIN 4108-7 a vetrotesné prevedenie strešných a fasádnych fólií.

...
06-02-2020

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

IzoFoil AKTIV – membrána novej generácie s premenlivou SD hodnotou

Napísal: Jozef Vereš Publikované v: Izotes Vytvorené: 2015-02-23 Zobrazené: 2091 Komentár: 0

Od 24.02.2015 do 15.03.2015 s mimoriadnou 30% zľavou u nás na www.izotes.sk

Pri rekonštrukciách obytných domov sú stavebné firmy často konfrontované s ťažko riešiteľnými problémami v oblasti ochrany konštrukcií pred vlhkosťou, najmä vtedy, keď sa stavba po rekonštrukcii má dostať na úroveň zodpovedajúcu moderným trendom v tepelno-technickej oblasti.

Často sú tak strechy s vonkajším plášťom nepriepustným pre vodné pary nevhodne sanované bežne dostupnými PE parozábranami s SD hodnotou medzi 40 a 100 metrov. Riešením problému je membrána, schopná uvoľniť prechod vodnej pary difúziou aj do časti interiéru – teda v opačnej, v letnom období prechádzajúcej difúzii vodných pár.

 

Posledné výskumy a merania ukazujú, že oveľa lepším riešením ako predstavujú nepriepustné konvenčné PE membrány, sú membrány s kontrolovanou difúziou, ktorá je závislá na okolitej vlhkosti vzduchu. Aby sme teda dosiahli vysoký „ vysušovací „ potenciál stavebnej konštrukcie, je lepšie voliť parobrzdné variabilné membrány, ako parozábranné fólie. Meraním vlhkosti drevenej konštrukcie krovu medzi membránou a vonkajším plášťom strechy, ako aj tepelnou izoláciou sa zistili oveľa nižšie hodnoty vlhkosti týchto častí v priebehu celého roka pri variabilnej membráne, ako pri konvenčných PE parozábranách.

 

Rozdielom funkčnosti membrány najmä v schopnosti odvádzať prebytočnú vlhkosť z konštrukcie strechy do oblasti interiéru sa tieto typy membrán stávajú oveľa lepším riešením nielen v oblasti sanácií podkrovia, ale aj pri niektorých typoch novostavieb, kde má vonkajší plášť strechy zníženú, alebo zastavenú priepustnosť pre difúziu vodnej pary.

 

Pre výhodnosť použitia membrány IzoFoil AKTIV vo Vašom konkrétnom prípade nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle : 0948 898 788.

 

Okrem zvýhodnenej mimoriadnej ponuky na aktívnu parobrzdu IzoFoil AKTIV si u nás môžete zakúpiť v čase od 24.02.2015 do 31.03.2015 všetky parozábrany a parobrdy ( PE membrány, obyčajné, pretkávané, hliníkové parozábrany pretkávané – všetky gramáže ...) s mimoriadnou zľavou 20%. Zľava platí tiež zároveň na kompletný lepiaci program systémovej rady RoofTalent s 20 ročnou zárukou na trvalú vzduchotesnosť lepeného spoja podľa DIN 4108-7. http://www.izotes.sk/stavebne_pasky/utesnenie_strechy

Tagy:

Zanechať komentár

Captcha