Najnovšie články

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Pomaly sa nám začínajú znižovať denné teploty a tým sťažovať podmienky na lepiace a tesniace práce v exteriéri, ale aj v interiéri pokiaľ je stavba ešte nevykuro...

09-11-2017


IzoFoil ALU hliníková parozábrana zosilnená mriežkou 

Je podstrešná parotesná fólia z dvoch vrstiev polyetylénu (z toho jedna je metalizovaná hliníkom) medzi ktorými je nakašírovaná pretkávaná PP ( polypropylénová ) mriežka.
Používa sa na parotesné prevedenie zo strany interiéru najmä v podkroviach, stropoch prízemných domov, na stenách a podobne. Parotesná fólia IzoFoil ALU bráni prieniku vodných pár smerom z interiéru do tepelnej izolácie a strešného plášťa a tiež plní, spolu s lepiacim programom rady IzoRoof funkciu vzduchotesnej roviny. Reflexná strana fólie zároveň odráža sálavé spektrum tepelného žiarenia späť do interiéru, čím pri určitom druhu tepelného vykurovania prispieva k úsporám energie.


Parozábranu je potrebné aplikovať lesklou stranou do interiéru kvôli zachovaniu reflexnej funkcie membrány a tiež sa tým zaručí čo najlepšia prídržnosť lepiacich pások pri utesňovaní spojov.

Parozábrana IzoFoil ALU sa dodáva výhradne vo vyšších gramážach 

IzoFoil ALU 140g
IzoFoil ALU 170g


Pre čo najtesnejšie prevedenie pripojení parozábrany IzoFoil ALU ju doporučujeme fixovať na drevenú konštrukciu krovu, prípadne SDK profily obojstrannou tranferovou páskou IzoRoof DS a jej presahy ( min. 10 cm ) prelepiť membránovou páskou IzoRoof P žltý, prípadne IzoRoof FL zelený, oba produkty zo systémovej rady, ktorá obsahuje tiež produkty na utesnenie prestupov, skrutkotesné prevedenie uchytenia závesov SDK, pripojenie parozábrany  na obvodové steny a podobne.
Na vzduchotesné pripojenie IzoFoil ALU výrobkami rady RoofTalent poskytujeme záruku na trvalé vzduchotesné spoje po dobu 20 rokov.

Upozornenie : Prelepovanie presahov parozábran páskou PP ALU ( polypropylénová páska s napareným hliníkom ), ako aj zlepovanie fólií obojstrannou páskou s PP, alebo tkanivovým nosičom nie je systémové riešenie a z hľadiska vzduchotesnosti úplne nedostatočné.
Naša firma vie ponúknuť aj uvedené produkty, neberie však zodpovednosť za prípadné reklamácie, ktoré vzniknú použitím nesprávnych lepiacich pások.

Technické parametre :

IzoFoil ALU 140/170

Plošná hmotnosť : 90/140/170 g/m2
Dĺžka rolky : 50 m
Šírka rolky : 1,5 m
Hrúbka fólie : 0,22/0,27 mm
Pevnosť v ťahu pozdĺžna : 250/260 N/50 mm
Pevnosť v ťahu priečna : 190/230 N/50 mm
Prieťažnosť pozdĺžna : 12/14 %
Prieťažnosť priečna : 10/7
Trieda horľavosti : E/F
SD hodnota : min. 60/75 m

Priamy kontakt pre bližšie informácie o tomto produkte : 

mobil  : 0948 898 788
e-mail : izotes@izotes.sk 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: