Najnovšie články

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Pomaly sa nám začínajú znižovať denné teploty a tým sťažovať podmienky na lepiace a tesniace práce v exteriéri, ale aj v interiéri pokiaľ je stavba ešte nevykuro...

09-11-2017
Sale
COMBBAND 600 na styk EPS a rámu okna

Combband 600

Keďže veľa zákazníkom nie je jasné, čo znamená prvý rozsah rozmeru pásky, na objasnenie uvádzame, že rozsah napr. 3-5mm znamená údaj, pre akú škáru je páska určená, resp. na aký rozmer má byť stlačená, nie jej expanznú schopnosť na voľnom priestore. 

V praxi to znamená, že ak má byť utesnená konečná škára napr. 3mm široká, treba vybrať rozsah 3-5mm, vtedy je dosiahnuté, že páska bude po aplikácii stlačená na 20-25% tak, aby utesnenie bolo odolné nárazovému dažďu do 600 Pa.

Pre najčastejšiu našu aplikáciu, použitie na styk EPS a rámu okna teda postačuje úplne rozmer  3-5mm x 15mm x 10m, preto, že škáru si vytvárame pri dotlačení dosky s vopred nalepenou páskou na jej hranu pri dodatočnom prekrytí rámu okna s EPS.

V prípade záujmu sa o presnej aplikácii informujte na doluuvedenom tel. čísle.

  

expanzná páska do 600 Pa je špeciálne impregnovaná komprimačná páska na utesnenie škár vhodná pre široké spektrum aplikácií v modernom stavebníctve.  Jedná sa pritom o difúzne otvorený, vetrotesný materiál, ktorý ponúka spoľahlivú odolnosť voči nárazovému dažďu a UV žiareniu čím sa výrazne znižuje riziko tvorby húb a plesní.  Commband 600 bol špeciálne vyvinutý na použitie v stavebných detailoch pri škárach s vysokou toleranciou a na miestach kde je požadovaný vysoký odpor voči pôsobeniu poveternostných vplyvov. Kvalita výrobku zodpovedá požiadavkám BG1 podľa normy DIN 18 542. Kvôli lepšej montáži je  páska z jednej strany samolepiaca a ostane aj pri pohyboch v mieste škáry elastická. Jej upevnenie je možné takmer za každého počasia bez chemickej prípravy v mieste škáry. Používa sa najmä na utesnenie miesta medzi okenným rámom a vonkajším zatepľovacím systémom pri čiastočnom prekrytí okenných rámov na dosiahnutie čo najlepšieho stratového súčiniteľa osadenia stavebných otvorov.  

Najčastejšie sa COMBBAND 600 používa na utesnenie medzi rámom okna a EPS zatepľovacím systémom zo strany exteriéru tzv. vytvorením zalomeného ostenia. Vzniknuté utesnenie spĺňa normu vzduchotesnosti DIN 4108-7, pričom škáru už nie je potrebné dodatočne dotesňovať. 
 
Materiál :
Polyuretánová mäkká pena s otvorenými pórmi impregnovaná polymérom. 
 
Oblasti použitia :
          utesnenie medzi betónovými stavebnými dielmi 
          utesnenie napájacej škáry medzi parapetnou doskou a stenou
          utesnenie v oblasti spojov izolačných dosiek 
          utesnenie v oblasti deliacich priečok
          utesnenie spojovacích profilov 
          tlmenie otrasov a hluku pri montáži vetrania a klimatizácie
          ako tesniaci materiál pri montáži okien

Priamy kontakt pre bližšie informácie o tomto produkte : 

mobil  : 0948 898 788
e-mail : izotes@izotes.sk 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: