Najnovšie články

Vzhľadom na dramatickú situáciu s rúškami na Slovensku, sme sa rozhodli našou malou snahou prispieť k zvýšenej istote a ochrane slovenských rodín tým, že ako firma venujúca sa predajo...

21-03-2020

Dovoľujeme si Vám predstaviť najhorúcejšiu novinku z rady produktov IzoRoof pod označením MB biely.

...
09-03-2020

Katalóg produktov radu  IzoRoof určených na vzduchotesné prevedenie parozábrany podľa DIN 4108-7 a vetrotesné prevedenie strešných a fasádnych fólií.

...
06-02-2020

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

NOVINKY !

Napísal: Jozef Vereš Publikované v: Stavebné pásky a fólie Vytvorené: 2016-11-23 Zobrazené: 3499 Komentár: 0

Rozšírenie sortimentu butylkaučukových pások

1. Obojstranne lepiaca Butylová páska IzoRoof NDB- skrutkotesná 50mm x 30m x 1,5mm

Tento produkt je už známy našim zákazníkom viac ako 3 roky. NOVINKOU je, že sme spolu s jedným s najflexibilnejších výrobcov  butylkaučukových pások v Nemecku vylepšili tento produkt zvolením toho najvhodnejšieho typu butylkaučuku pre použitie pri stlačení- teda ako skrutkotesného butylu. Zvolený typ má tú najväčšiu možnú pevnosť v tlaku ( bez vytlačenia zvýšeného množstva butylkaučuku po stranách ), čoho výsledkom sú tie najlepšie tesniace vlastnosti pri stlačení kontralatou zo strany exteriéru pri strechách s veľmi nízkym sklonom ( pultové strechy a pod. ), alebo pri stlačení plochou závesu zo strany interiéru, kedy je cieľom dosiahnuť čo najlepšiu možnú vzduchotesnosť pri preskrutkovaní parozábrany .
Páska má nový rozmer 50mm x 30m x 1,5mm ( doposiaľ 40mm x 30m x 1,5mm ).  Dĺžka pásky je naďalej teda plne postačujúca na utesnenie parozábrany cez preskrutkované spojenie závesu SDK do celého domu, keďže sa strihá na rozmery plochy závesu cca 5-7 cm dlhé.

 

2. Obojstranne lepiaca Butylkaučuková páska IzoRoof BS 15mm x 45m x 1mm

Ide o nový produkt, pri ktorom je zvolený druh butylkaučuku s veľmi vysokou lepivosťou a je zvlášť vhodný na obojstranné vzájomné lepenie parozábran, ako aj na pripojenie parozábrany o stenu ( betónový veniec, tehlu, pórobetón, alebo iný minerálny podklad, OSB dosku ... ). Pri tejto aplikácii sa páska nalepí najprv v jednej vrstve na stenu, po dôkladnom pritlačení sa odstráni krycia fólia a druhá vrstva sa prekladá cez cca polovicu šírky prvej vrstvy tak, že vznikne cca 23mm široká vrstva butylkaučuku v strede pásky hrúbky 2 mm, do ktorej sa vloží parozábrana a valčekom sa pritlačí o podklad.  Penetračný náter IzoPEN sa použije pred aplikáciou pásky pri nesúdržných a zaprášených podkladoch ( najmä pórobetónových tvárnic ..) zriedením v pomere 1:3 s vodou a dobou schnutia min. 4 hodiny pri teplote 20°C.
IzoRoof BS je rovnako vhodný na vodo- a vzduchotesné lepenie nopových fólií, dotesňovanie presahov plechových strešných dielcov a pod.  Jedným slovom, všade tam, kde sa vyžaduje dokonalé utesnenie bez potreby silového lepenia.

Tagy:

Zanechať komentár

Captcha