Najnovšie články

Spustenie jarnej akcie na najpopulárnejšie produkty vzduchotesného pripojenia budov.

...
05-04-2019

Nakoľko je zo strany našich zákazníkov v akustike záujem o odhlučnenie tepelných čerpadiel, rozhodli sme sa informovať o možnosti riešenia problému v tomto článku.

...
16-01-2019

V dôsledku stále veľmi teplého počasia, ktoré sa zdá, bude pokračovať aj v Novembri sme sa rozhodli obnoviť akcie na najpredávanejšie produkty.

...
05-11-2018

Pomaly sa nám začínajú znižovať denné teploty a tým sťažovať podmienky na lepiace a tesniace práce v exteriéri, ale aj v interiéri pokiaľ je stavba ešte nevykuro...

09-11-2017

Noiseflex® Trabalis - 5,4m2 Izolácia steny od suseda


Ponúkame vám nasledovný set, ktorým môžete veľmi účinne zvukovo odizolovať priečku od vedľajších priestorov. Budete nadšený účinkom tejto zvukovej izolácie. Montáž je veľmi jednoduchá - zvládnete ju aj svojpomocne bez nutnosti odbornej montáže.

 

Očakávané zlepšenie dB hodnôt s našou presadenou stenou
Podľa toho aký druh steny sa izoluje je možné dosiahnuť nasledovné hodnoty zvukového útlmu. Čím je existujúca stena ľahšia, tým je zlepšenie väčšie. Uvedené hodnoty platia pri použití dvojvrstvovej sadrokartónovej steny (2x12,5mm).
- Ytong steny 100mm zlepšenie z 36dB na 60dB (+24dB)
- Vápeno-cementová tvárnica 100mm zlepšenie zo 45dB na 64dB (+19dB)
- Vápeno-cemetnová tvárnica 215mm zlepšenie z 55dB na 73dB (+18dB)
Príklad: Hladina zvuku zdroja hluku v štúdiu 100dB pri 100mm ytongovej stene vychádza 100-36=64 dB, pri použití predsadenej steny je zlepšenie 100-60=40 dB

 

Set na 5,4m2 plochy steny obsahuje:
(odpísať z tech.listu)
-presné miery si môžete upraviť pílkou na drevo a nožíkom
-dodávané v jednom kartóne rozmerov 1040x600x550mm

 

Nasledovné diely nie sú súčasťou dodávky a musia sa zaobstarať v predajni:
- skrutky a hmoždinky na uchytenie akustických trámov o stenu
- sadrokartónové dosky na zakrytie uchytených akustických trámov (doporučujeme 2 vrstvy)
- prípadné použitie parozábranej fólie v prípade montáže presadenej steny na vonkajšiu obvodovú stenu (môžete objednať tu: www.izotes.sk/izofoil_tp)
- 50mm široká akustická páska ako spodná deliaca vrstva k podlahe (môžete objednať tu: www.izotes.sk/PE_akusticka_paska)

 

 

Postup montáže:


Krok 1
Akustické trámy (vysokohustotné penové jadro s obojstranne nakašírovnaou mdf doskou hrúbky 10mm a špeciálne upravenými otvormi na uľahčenie montáže) sa upevnia pomocou skrutiek na stenu. Predtým položte našu akustickú pásku 50mmx3mm. Táto páska oddeľuje akustické trámy od podlahy a zaručuje dodatočnú zvukovú izoláciu.

 

akutický trám

 


Dávajte pri tom pozor na rozostup jednotlivých 6cm širokých akustických trámov. Sadrokartónové dosky, ktoré sa upevňujú ako posledná vrstva majú zvyčajne štandardné šírky 1200mm alebo 1250mm preto musia byť akustické trámy fixované na stenu v zodpovedajúcej vzdialenosti 600mm alebo 625mm, aby sa sadrokartónové dosky potom končili presne v strede akustického trámu.

 

 

Krok 2
Dosky z absorbčnej peny sa vkladajú medzi trámy na tesno. K setu dodávame 2 šírky penových akustických platní (500mm šírka a 50mm šírka), aby sa kompletne vyplnil priestor medzi trámami. Zvýšenú pozornosť treba venovať práve kompletnému vyplneniu priestoru medzi akustickými trámami aby nevznikli žiadne mieste cez ktoré by mohol hluk prechádzať.

odhlučnenie steny


Výšku akustických trámov rovnako ako rozmery akustických penových dosiek si môžete svojpomocne upravovať (akustické trámy pomocou pílky na drevo a akustické penové dosky nožom s dlhou čepeľou). Medzery medzi akustickými trámami sa vypĺňajú tak že akustická penová doska lícuje s akustickým trámom z pohľadovej strany.

 

Krok 3
Skrutkami upevnite sadrokartónové dosky na akustické trámy.

 

Noiseflex® Trabalis je vyrobený v Nemecku.

 

Priamy kontakt pre bližšie informácie o tomto produkte:

mobil: 0948 544 456
e-mail: veres@izotes.sk

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: